Nasza końska rodzina

pamela

PamelaZacznijmy od przedstawienia pierwszej mieszkanki naszej stajni. Jest to duża, ramowa klacz, mierząca około 165cm w kłębie Pamelka, Urodzona w 2001r. Jest to rasowy kasztan, który za marchewkę jest gotów zrobić wszystko. Gdy nasz kasztanek się rozkręci to pędzi jak szalony. Pamela chyba jako jedyna z koni lubi bardzo skoki (nie ma znaczenia czy są one wysokie, czy niskie). Zapraszamy na odwiedziny naszej pierwszej kobyłki.

 

KarinaPojawiła się w stajni jako druga. Urodzona tak jak Pamela w 2001r. Jest to konik pół pociągowy, mierzący około 160cm w kłębie. Maści jasnokasztanowatej z piękną blond grzywą i biała śliczną łysinką, opływającą jej czoło, nos i ogromne puchate wargi. Ulubienica dzieci i panów (chyba ze względu na kolor włosów). Straszny pieszczoch, cierpi na chroniczny brak karotenu, co musi być uzupełniane regularnie odpowiednią ilością marchewek przed każdą jazdą. Bardzo spokojna w obejściu, uwielbia być czyszczona i drapana za uszami, aczkolwiek zdarza się jej zasypiać przy zraszaczu, lub przy polerce kopyt. Pod siodłem zagadka. Bywają dni, gdy nie można jej zatrzymać, ale są i takie gdy nie ma na nic ochoty. Karinka jest naszym niezawodnym  detektywem, gdyż potrafi pokazać czy ktoś kto uważa, że  umie jeździć konno mówi prawdę, czy nie. Zapraszamy na odwiedziny naszego słynnego detektywa.

 

FormaNasza Królewna. Urodzona w maju 2002r. Matka to Fedora młp, ojciec Akrobata młp po Kwartet xo. Ma ogromne predyspozycje skokowe i ciekawy ruch. Maści skarogniadej, wzrostu około 160cm, jest bardzo podobna do swojego ojca. Najpiękniejsza i najgłośniejsza w całej stajni. Wiecznie niedopieszczona, rządna komplementów, czułości, pieszczot, drapania za uszami i wszystkiego co najlepsze. Nad wyraz ciekawska, uwielbia uczestniczyć we wszystkim co się dookoła niej dzieje. Umie tańczyć przy czyszczeniu, co jest spowodowane całą masą łaskotek- wszędzie. Prosimy o odwiedzenie naszej prześlicznej Królowej, ale oczywiście z marchewką lub jabłuszkiem .

 

Iskra


Najstarsza bo urodzona w 2000r. gniada piękność, pełnej krwi. Nie za wysoka bo mierząca około 155cm w kłębie. Każdy boi się na niej jeździć, gdyż była bardzo szalona i dzika ale dzięki naszej wspaniałej instruktorce p .Halinie Iskierka stała się najbardziej spokojnym koniem w naszej stajni. Jeżdżą na niej tylko i wyłącznie zaawansowani jeźdźcy,  (powiem szczerze z własnego doświadczenia, że żaden koń lepiej chodzić nie może ) gdyż jest ona bardzo szybka, delikatna. no i w ogóle najlepsza. Iskra startowała już w paru zawodach i zawsze zajęła jakieś miejsce. Zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie z nasza mistrzynią sportu, a omal bym zapomniałam prosiła mnie, żebym napisała, że bardzo prosi o jakiś przysmak.

 

SenioritaJak na razie najmłodsza lokatorka, gdyż urodziła się w 2006 r. po pięknym arabskim ogierze Consensusie. Nasza mała córeczka ma przepiękną jasno kasztanową maść i białą skarpetkę na tylnej lewej nodze. Porusza się ona z wielką gracją, jak na Championa przystało. Jest bardzo ciekawska, zaczepna, mądra oraz wiecznie zdziwiona. Uwielbia być czyszczona, głaskana, rozpieszczana i przytulana. Zapraszamy na odwiedziny, Senioritka na pewno się ucieszy jak dostanie marchewkę lub jabłuszko.

Mati


Nasza najmłodsza pociecha, niezwykle towarzyski i ciekawski konik. Wszędzie go pełno, potrafi skutecznie skupiać na sobie uwagę. Jak na młodzieńca przystało, jest energiczny i zaczepny. Pomimo mniejszych gabarytów świetnie dogaduje się z większymi końmi. Jest rasy fiordzkiej, więc będzie idealnym koniem dla dzieci i dorosłych. Rozpieszczany przez wszystkich na pewno wyrośnie na wspaniałego wierzchowca.